SOHBET ODALARI

İnternette zaman geçirirken, milyonlarca kişinin tercihi kaliteli ve düzeyli sohbetin döndüğü sohbet odalarına girmek. Uzun bir süredir hizmet veren ve canlı chat konusunda birçok kişinin tercihi olan chat sitemizde, herkese ve her türlü tarza hitap eden farklı sohbet odaları ile sohbetin tadına varin.

Türkanime

Türkanime İzle

Türkanime  nedir ve ne içerir, bunun cevabını vermeden önce sizlere animenin ne oluğundan kısaca bahsedeceğim. Sonrasında ise, Türkanimenin neler içerdiğini kolayca anlayacaksınız. En temel haliyle anime, animasyonu ifade eder. İlginçtir ki, adın kendisi İngilizce animasyon kelimesinin kısaltması değildir. Bunun yerine adını, Japonca’da animasyonlu çizgi film’den almaktadır. Japon bir izleyici için anime, Japonya’da yapılmış olsun ya da olmasın herhangi bir çizgi filmdir. Bununla birlikte, Japonya dışında, anime terimi, “Japonya’da yapılan animasyon” veya daha geniş anlamda, canlı renkler, dramatik kaydırma ve karakteristik yüz ifadeleri gibi Japon tarzı animasyonun imza özelliklerini kullanan herhangi bir animasyon şovu veya film anlamına gelir. ABD’de çoğu anime, özellikle yetişkinler için niş bir eğlence biçimi olarak sınıflandırılır. Ancak Japonya’da anime, yetişkinler için kültürel olarak kabul edilen ve oldukça basit bir eğlence biçimidir. Bu fark, animenin geniş bir izleyici kitlesi için üretilmiş içerikle çokluk içerdiği anlamına gelir. İlk zihinsel anime imajınız dikenli saçlı bir sihirbaz veya bir bilimkurgu robotu olabilir, ancak çok sayıda bu türeden içerik vardır. Drama, aksiyon ve romantizmden tarihi kurgu, korku, komedi ve daha fazlasına kadar her zevke uygun bir anime var.

Manga ve Anime Farkı

Manga ile Anime arasındaki farkı merak ediyorsanız hemen cevaplayalım. Manga, genellikle bir anime dizisine ilham kaynağı olan Japon çizgi romanlarıdır. Amerika’da manga sadece Japonya’dan gelen çizgi romanlara atıfta bulunurken, “manga” sadece çizgi roman için Japonca bir kelimedir. Yani Japonya’da tüm çizgi romanlar teknik olarak mangadır. Zaten her ikisinin de hayranıysanız veya sadece anime okuru iseniz, okuma listenize bir manga serisi eklemeyi düşünün. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok çarpıcı seçenek mevcut.

Anime denilince aklınıza ilk gelen, Karateci iki adamın birbirine ateş topu fırlatmasıysa, yalnız değilsiniz. Her yerde video oyunları ve gençler sayesinde çoğu insanın ilk izlenimi bu. Ancak Japon animasyonu, korkudan romantizme ve aradaki her şeye kadar çok çeşitli hikaye anlatım tarzına sahiptir. Tüm bu bilgilerden sonra, muhtemelen bir kaç anime izlemek için yazının bitmesini bekliyorsunuz. Neyse ki doğru adrestesiniz ve bu da anime izlemenin her zamankinden daha kolay olduğu anlamına geliyor. Hemen siz de, Türkanime ailesi arasındaki yerinizi alın ve çeşitli türlerdeki animelerden kendinize hitap edeni bulun ve anın tadını çıkarın.

YORUMLARINIZ YÖNETİCİ ONAYINDAN SONRA YAYINLACAKTIR.