SOHBET ODALARI

İnternette zaman geçirirken, milyonlarca kişinin tercihi kaliteli ve düzeyli sohbetin döndüğü sohbet odalarına girmek. Uzun bir süredir hizmet veren ve canlı chat konusunda birçok kişinin tercihi olan chat sitemizde, herkese ve her türlü tarza hitap eden farklı sohbet odaları ile sohbetin tadına varin.

Tiktok

Tiktok Nedir?

Tiktok Çinli teknoloji devi Byte Dance 2016 yılında Çin’de Douyin isimli video uygulamasının tanıtımını gerçekleştirdi. Çinli şirket, Douyin isimli video platformunu 2017 yılınında bu uygulamayı tanıtarak dünyada çapında patlama yaratacak olan uygulamanın sunumunu gerçekleştirdi. 60 saniyelik videolar ile başlayan sonrasında canlı yayın uygulamasıyla özelliklerini devam ettiren bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok’un 150’nin üzerinde ülkede kullanılmakla birlikte 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Ünlüsü, ünsüzü, fenomeni, ev hanımı, işçisi, beyaz yakalısı hemen  herkesin elinde video uygulaması. En çok indirilen uygulamalar hangileridir diye Google Play’e baktığınızda karşınıza çıkacak ilk uygulama Tiktok. Dünyada özellikle Türkiye’de ve çoğu Avrupa ülkesinde iPhone ve Android platform kullanıcıların haftalardır hatta aylardır en çok indirdiği uygulama olarak yerini aldı. Kullanıcılar TikTok üzerinde komik, eğlenceli, sohbet içeren milyonlarca video izleyebilir, müzik kliplerine veya filmlere dudak uydurarak kendi videolarını yayınlayabilmektedirler. Uygulama üzerinde kullanıcılar, paylaşacakları videolara özel olarak efektler, filtreler, eğlenceli etiketler, çıkartmalar veya sevdikleri müzik veya sesleri ekleyebiliyorlar. Tiktok platformunda da, diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi beğeniler ve yorumlar aracılığı ile başka kullanıcılarla etkileşime geçilmektedir.

Tiktok Videoları

Tiktok yalnıza video paylaşma uygulaması olarak işlev sunmakla yetinmiyor, ayrıca bu uygulama ile beraber sesli görüşme ve mesajlaşma gibi hizmetler de sunmakta. Üye olmanın ve uygulamanın kullanıcısı olmanın şartı olarak 13 yaş sınırı bulunmakta. Tiktok’un hizmet sözleşmesine getirilen bu sınırlama ile, çocuklar koruma altına alınmak isteniliyor ve 18 yaş altı çocuklar için veli veya vasilerinin izinleri gerekiyor. Ancak bunun çok fazla deneyiminin yapıldığı söyleyemeyiz. Bu uygulama sayesinde, bir çok insan ünlü olup sosyal platformlar üzerinden tahmin bile edemeyeceğiniz sayıda takipçi kasıyor. Tiktok fenomenleri yaptıkları yayınlar ile, takipçileri ile etkileşim halinde kalıyorlar ve yeri geliyor takipçilerinden maddi destek bile elde edebiliyorlar. Uygulamanın kullanıcıların belirli objeleri satın alarak bunları takip ettikleri fenomenlere göndermelerini sağlıyor. Bu sayede takipçiler içerik üreticisi olan fenomenlerin daha fazla video çekmeleri için onları teşvik etmiş oluyorlar. Tiktok her geçen gün kullanıcı sayısında rekorlar kırmaya devam ederek büyüyor. Dünyada bu platforma katılmayan siyasi, şarkıcı, sporcu, haberci kalmadı desek abartmış olmayız. Bu hızla büyüyen platformu ileride neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

YORUMLARINIZ YÖNETİCİ ONAYINDAN SONRA YAYINLACAKTIR.